No 2013.gada septembra līdz 2015.gada decembrim, ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu biedrība „Neatkarība Balt.” īstenoja projektu “Biedrības „Neatkarība Balt.” darbības attīstība atkarīgo un līdzatkarīgo personu dzīves kvalitātes uzlabošanā Latvijā”, kura mērķis bija stiprināt biedrības “Neatkarība Balt.” institucionālo un cilvēkresursu kapacitāti, nodrošināt finansiālu pastāvību un ilglaicīgu biedrības “Neatkarība Balt.” līdzdalību rīcībpolitikas veidošanas un lēmumu pieņemšanas procesā Latvijā.
Projekta mērķis kopumā tika sasniegts, ko apliecina Projekta aktivitāšu rezultāti. Izvērtējot Projekta rezultātus, varam secināt, ka dažām aktivitātēm organizācija gribētu labākus rezultātus, savukārt citām aktivitātēm plānotie uzdevumi ir izpildīti rezultatīvāk, nekā plānots. Vislielākais ieguvums no Projekta ir tieši organizācijas administratīvās kapacitātes attīstībā, sekmējot darbinieku un organizācijas biedru jaunu zināšanu un prasmju apguvi, kā arī jauniešu, kas bija viena no Projekta mērķa grupām. Šis Projekts nodrošināja iesaistīto pušu aktīvāku līdzdalību, pilnveidi un kompetenču bāzi, kas sniegs ieguldījumu organizācijas mērķu īstenošanai ilgtermiņā.
Galvenās Projekta aktivitātes:
Šīs aktivitātes tika identificētas kā primāras jau Projekta sagatavošanās posmā, un izvērtējot tās īstenošanas procesā, apstiprinājās šo pasākumu lielā ietekme uz organizācijas attīstību, sadarbību ar partneriem un mērķa grupu labklājību kopumā.
Projekta rezultāti: Rehabilitācijas centru iemītnieki – 339; Rehabilitācijas programma – 1; Rehabilitācijas programmas absolventi – 35; ielu darba klienti – 4000; jauni Rehabilitācijas centru klienti ielu darba rezultātā – 247; konsultācijas pa uzticības tālruni (latviešu un krievu valodā) – 2000; konsultācijās, Interešu aizstāvībā (IA) iesaistīto personu skaits – 15; Lēmums par Pusceļa mājas izveidi – 1; Programma palīdzības sniegšanai sociālās reintegrācijas procesā – 1; Pusceļa mājas klienti – 25; Iniciatīvu (vides sakopšana, labdarības pasākumi) dalībnieku skaits – 300; Sakoptās teritorijas– 4 objekti; Ziedojumu piesaistes programmas darbinieks – 1; Piesaistīti jauni ziedotāji – 20; Jauna pakalpojuma/produktu izveide – 6; Attīstīti saimnieciskās darbības veidi – 8; Sagatavoti / iesniegti projekta iesniegumi/pieteikumi – 3; Izglītības iestādēs notikušo pasākumu skaits – 9; Izglītības iestādēs notikušo pasākumu dalībnieku skaits – 200; Tikšanās ar dažādām valsts iestādēm – 3; Tikšanās ar dažādām valsts iestādēm dalībnieku skaits – 300; Pasākumi sadarbībā ar jauniešu NVO – 2; Pasākumu sadarbībā ar jauniešu NVO dalībnieku skaits – 20; Dalība informatīvās iniciatīvās biedrības popularizēšanai – 10; Bērnu namu apmeklējumi - 19; Jauni brīvprātīgie – 20; Jauni biedri – 13; Brīvprātīgo īstenotas iniciatīvas – 25; Apmācības – 3; Apmācību programmas – 3; Apmācību dalībnieku skaits - 29; Publikācijas medijiem – 37; Informatīvie bukleti – 10 000; Starpposma izvērtēšanas seminārs – 1; Starpposma izvērtēšanas semināra dalībnieki – 22; Noslēguma konference – 1; Noslēguma konferences dalībnieki – 48; Noslēguma konferences programma – 1; Mājas lapas aktuāla versija – 1; Informācijas vienības (ziņas) mājas lapā – 110.
Projekta īstenošanas procesā organizācija pievērsa īpašu uzmanību mērķa grupu informēšanai, izglītošanai un publicitātei, kas sekmēja mērķa grupu kvalitatīvu iesaisti un Projekta mērķu sasniegšanu. Projekta rezultāti ir lieliski instrumenti organizācijas darbības attīstībai nākotnē, it īpaši ielu darba aktivitātēs un rehabilitācijas centros. Tāpat gūtā pieredze tiks izmantota turpmākajās biedrības organizētajās apmācībās, informatīvajos pasākumos, finansējuma piesaistē u.c. Pateicoties informēšanas un izglītošanas aktivitātēm, publicitātes pasākumiem – ir sekmēta mērķa grupu informētība par biedrības piedāvātajiem pakalpojumiem, ir paplašinājies to personu loks, kam nodrošināta pieeja biedrības pakalpojumiem. Attīstītās iniciatīvas un izveidotās partnerības ir tieši ietekmējušas pilsoniskās sabiedrības līdzdalības līmeni, it īpaši tas bija novērojams biedrības biedriem organizētajos pasākumos, kā, piemēram, sakopšanas talkās, labdarības pasākumos, īstenotajās iniciatīvās un jauniešiem paredzētajos pasākumos. Biedrības darbības attīstīšanā un atkarīgo un līdzatkarīgo personu dzīves kvalitātes uzlabošanā Latvijā, šis Projekts ir neatsverams ieguldījums. Īstenošanas procesā biedrība ir guvusi milzīgu pieredzi, kas tiks izmantota turpmākā darbības attīstīšanā un pakalpojumu pilnveidē, lai nodrošinātu Projekta rezultātu izmantošanu, attīstīšanu un ilgtspēju.
Sīkāku informāciju par projekta aktivitātēm Jūs varat iegūt sazinoties ar Projekta vadītāju Kristiānu Vahruševu, e-pasts: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it vai projekta koordinatori Inesi Šubēvicu, e-pasts: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .
Projektu “Biedrības „Neatkarība Balt.” darbības attīstība atkarīgo un līdzatkarīgo personu dzīves kvalitātes uzlabošanā Latvijā” īstenoja biedrība "Neatkarībā Balt" ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Projektu finansiāli atbalstīja Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Par informācijas saturu atbild biedrība “Neatkarība Balt.”.
© Community Neatkarība Balt, 2010